Einde Gemeentelijke Verduurzamingsregeling

De pilot met de Gemeentelijke Verduurzamingsregeling (GVR) in Roerdalen is tot een einde gekomen. Met deze regeling werden inwoners ontzorgd en konden zij hun huis verduurzamen zonder vooraf te investeren. De uitvoerder bleek echter niet in staat de benodigde financiering voor de verduurzamingsmaatregelen aan te trekken. De gemeente gaat inwoners nu op andere manieren helpen bij het verduurzamen van hun woning.

Vernieuwende regeling

Sinds 2024 bood de gemeente Roerdalen woningeigenaren via de GVR de mogelijkheid hun huis te verduurzamen zonder eigen investering. De kosten hiervan zouden zij via een gemeentelijke baatbelasting in 30 jaar terugbetalen. Deze constructie via een gebouwgebonden financiering is een vernieuwende ontwikkeling. De gemeente wilde op deze manier een alternatief bieden voor mensen die geen persoonlijke lening willen afsluiten, of voor mensen die op termijn willen verhuizen. Met de GVR zouden zij volledig worden ontzorgd bij het aanbrengen van duurzame maatregelen, zoals isolatie en zonnepanelen.

Einde samenwerkingsovereenkomst

Helaas heeft Roerdalen moeten vaststellen dat de uitvoerder van de regeling, De Woonpas B.V., de samenwerkingsovereenkomst heeft beëindigd. De organisatie is er niet in geslaagd voldoende financiering aan te trekken om de pilot uit te voeren. Daarnaast staat de Stichting Waarborg GVR niet meer ingeschreven bij de Kamer van Koophandel, wat de uitvoering van GVR onmogelijk maakt. Dit betekent dat de pilot is gestopt. In totaal deden 16 deelnemers mee. Zij hoefden geen geld in te leggen, maar hebben de aangeboden isolatiemaatregelen niet ontvangen. 

Hulp bij verduurzaming

Alle deelnemers zijn geïnformeerd door de gemeente en worden indien gewenst op andere manieren geholpen met het verduurzamen van hun woning. Wethouder Roland Slangen: “Hoewel elke pilot onzekerheden en risico’s met zich meebrengt, hadden we toch op een andere uitkomst gehoopt. Het doel van de GVR was om woningverduurzaming voor meer mensen bereikbaar te maken. We vinden het dan ook heel jammer dat de regeling niet van de grond is gekomen en bieden de 16 deelnemers alle mogelijke hulp om alsnog hun woningen te verduurzamen.”