Herfst: tijd voor de bladkorven
In de week van 6 oktober plaatsen we in alle dorpen bladkorven. Hierin kunt u de bladeren kwijt die u in de herfst rondom uw huis opruimt. Begin week 52 halen we de korven mét inhoud weg. De bladkorven zijn alleen bedoeld voor bladeren, dus niet voor ander tuin- of snoeiafval. Brengt u bladeren in een zak? Schud de zak dan leeg en neem hem mee terug naar huis.
Locaties
In alle dorpen staat een aantal bladkorven. U vindt ze op de volgende plaatsen:
- Herkenbosch: Aan de vier Gebroeders, Akkerwinde/Ereprijs, Daelenbroekweg, Heuvelstraat, Hoogstraat, Korenbloemdreef, Molenbergweg, Pastoor Rohsstraat, Reewoude, Stationsstraat en Wijngaardstraat.
- Melick: Apollolaan, Bartelsstraat, Beatrixlaan, Groenstraat, Kennedysingel, Dr. Nolenslaan, Parklaan, Wienkeskoel en Zandkuil.
- Montfort: Achter de Hoven, Aan het Water, Beatrixweg, Bosweg, Gestraatje, Mariaveld, Overkwartier, Waarderweg en Zandstraat.
- Posterholt: Heerbaan, Heinsbergerweg, Holsterweg, Rector van de Boornlaan, Roermondseweg en Vlodropperweg.
- Sint Odiliënberg: Bernhardlaan, Bosserveldweg, Eikenlaan, Leropperweg, Morgenweg en Reutjesweg (in Sint Odiliënberg en in ’t Reutje) en Schepen Heijligersstraat.
- Vlodrop: Etsberg, Kerkbergweg/Koebroekweg, Klifsbergweg, Kruisweg, Rothenbach en Wassemweg.
Ander tuinafval
De bladkorven zijn alleen voor bladeren. Ander tuin- en snoeiafval kunt u kwijt in uw gft-container. Als u grof tuinafval heeft, kunt u zich ook aanmelden voor een snoeihoutactie via www.roerdalen.nl/snoeihoutactie. Het wordt dan aan huis opgehaald. Dat is niet gratis. U kunt het ook zelf naar de milieustraat brengen. Dat is wel gratis. Meer informatie over het milieupark staat op www.roerdalen.nl/milieupark.
Winterdeken
Voor uw border is het goed om bladeren tussen de planten te laten liggen. In de luchtige deken die zo ontstaat, overwinteren allerlei insecten en andere kleine dieren. Insecten breken het plantaardige materiaal af tot humus. Deze humus is voeding voor de bodem. Goed voor uw planten!