Gemeente Roerdalen bevriest toeristenbelasting in 2027

Het college van B&W van de gemeente Roerdalen wil in 2027 de toeristenbelasting gelijk houden aan het tarief van 2026. Na drie jaar waarin de belasting stapsgewijs werd verhoogd, blijven de bedragen nu stabiel. Voor campings blijft het € 2,45 per overnachting en voor overige verblijfsaccommodaties blijft het € 2,70. De gemeenteraad neemt op 12 maart een besluit over de toeristenbelasting.

Aanleiding voor eerdere verhogingen

De toeristenbelasting werd de afgelopen jaren verhoogd om noodzakelijke investeringen in toeristische voorzieningen te kunnen bekostigen. Het ging onder meer om het onderhoud en de verbetering van wandel- en fietsroutes, informatievoorziening en de kwaliteit van de recreatieve beleving. Dankzij extra inkomsten konden deze voorzieningen op peil blijven en kon de sector toekomstbestendig worden gemaakt.

Waarom een nieuwe verhoging nu niet nodig is

Wethouder Jan Smits: “Op dit moment is een verhoging van de toeristenbelasting niet nodig. Dankzij zorgvuldig financieel beleid en stabiele inkomsten uit toerisme, is er voldoende ruimte om de tarieven te bevriezen. Hierdoor blijft een verblijf in Roerdalen aantrekkelijk voor bezoekers, zonder dat ondernemers extra kosten hoeven door te berekenen.”

Nieuw seizoen

De voorgenomen bevriezing is met ondernemers gedeeld, onder meer via Stichting Promotie Roerdalen. Hierdoor weten toeristische ondernemers waar zij aan toe zijn bij het bepalen van hun tarieven voor het nieuwe seizoen.